Exploring Wanderlust

CHUNKERS: Vedľajší účinok pandémie: Robustné domáce zvieratá

CHUNKERS: Vedľajší účinok pandémie: Robustné domáce zvieratá

Testovacia súprava Lucira COVID-19 All-In-One bude až do jari obmedzená na pacientov v Sutter Health v severnej Kalifornii a Cleveland Clinic na Floride v Miami-Fort Lauderdale. A aj potom musíte mať príznaky a odporúčanie poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, aby ste dostali test.

Spoločnosť má v úmysle požiadať FDA, aby na jar budúceho roka upravila svoje povolenie na núdzové použitie, aby umožnila pacientom komunikovať s predpisujúcimi lekármi prostredníctvom webovej stránky. Ak poskytovateľ súhlasí, že osoba by mala absolvovať test, súprava bude doručená cez noc k osobe domov.

— Ken Alltucker

Pfizer požiada o schválenie vakcíny „do niekoľkých dní“

Spoločnosti Pfizer a BioNTech plánujú „do dní“ predložiť žiadosť Úradu pre potraviny a liečivá o schválenie núdzového použitia vakcíny, o ktorej tvrdia, že sa ukázala ako 95% účinná pri masovom testovaní. Spoločnosti dúfajú, že do konca roka poskytnú 50 miliónov dávok a v roku 2021 1,3 miliardy dávok.

„Naším cieľom od samého začiatku bolo navrhnúť a vyvinúť vakcínu, ktorá by vytvorila rýchlu a silnú ochranu proti COVID-19 s profilom benígnej znášanlivosti v každom veku,“ povedal Ugur Sahin, MD, generálny riaditeľ spoločnosti BioNTech. „Veríme, že máme dosiahol toto."

Snaha o očkovanie je jednou z mnohých, ktoré bežia s časom uprostred nárastu prípadov, hospitalizácií a úmrtí. Stredozápad naďalej dostáva výprask – len na klinike Mayo so sídlom v Minnesote sa za posledné dva týždne nakazilo COVID-19 viac ako 900 zamestnancov, uvádza Pioneer Press .

„Ukazuje vám, aké ľahké je dostať COVID-19 na Stredozápade,“ Dr. Amy Williams. "Potrebujeme, aby každý v komunitách, ktorým slúžime, prispel k obmedzeniu šírenia COVID-19."

Čína bráni obmedzenia dovozu mäsa súvisiace s vírusmi

Čínska vláda v stredu obhajovala antikoronavírusové kontroly, ktoré narušili dovoz hovädzieho mäsa, hydiny a rýb zo Spojených štátov, Nového Zélandu a ďalších obchodných partnerov. Colní úradníci, ktorí tvrdia, že koronavírus sa našiel na mrazenom mäse a na obaloch maasalong-official.top , uvalili na dodávateľov dočasné pozastavenie. To vyvolalo sťažnosti čínskych obchodných partnerov.

V júni Čína dočasne pozastavila dovoz kurčiat od americkej spoločnosti Tyson Foods Inc. po tom, čo sa vírus našiel na jednej z jej fariem. Čína bola domovom prvého ohniska a bojovala, aby sa vyhla prudkým nárastom, aké boli zaznamenané v USA a inde.

"Príslušné opatrenia, ktoré Čína prijala, sú nevyhnutné v duchu klásť životy ľudí na prvé miesto a chrániť zdravie ľudí," uviedol hovorca ministerstva zahraničných vecí Čao Li-ťien.

COVID znamená viac mileniálov, ktorí sa starajú o deti a rodičov.

Mileniáli vo veku 24 až 39 rokov na seba vzali študentské dlhy v stovkách miliárd dolárov, len aby ukončili vysokú školu práve v čase, keď veľká recesia v rokoch 2007-09 otriasla ekonomikou. A teraz, v dôsledku pandémie COVID-19, sa zrazu stávajú najväčším kontingentom „sendvičovej generácie“, kohorty dospelých, ktorí poskytujú finančnú a inú podporu deťom aj starým rodičom. Pandémia priviedla ďalších mileniálov k žonglérskemu aktu starostlivosti.

„Vo všeobecnosti si myslíme, že situácia s COVIDom tento trend zrýchlila,“ hovorí Jeff Beligotti, viceprezident a vedúci riešení dlhodobej starostlivosti pre New York Life.

– Paul Davidson

Za posledné dva týždne sa nakazilo viac ako 900 zamestnancov kliniky Mayo

Takmer 1 000 zamestnancov kliniky Mayo sa za posledné dva týždne nakazilo COVID-19, hovorí dekan klinickej praxe systému. Doktorka Amy Williamsová uviedla, že 93 % infekcií sa odohralo mimo práce a že väčšina infekcií, ku ktorým došlo v práci, zahŕňala jedenie v oddychovej miestnosti s maskou, podľa Pioneer Press . Williams tiež uviedol, že na kliniku sa presúva viac pacientov, čo naznačuje, že nemocnice inde v Minnesote a okolitých štátoch sú preťažené z dôvodu súčasného nárastu prípadov.

"Všetci sú už veľmi unavení z nosenia masky a počúvania o sociálnej vzdialenosti, keď mu hovoria, aby si umýval ruky, ale robíme to, pretože nám záleží na našich komunitách," povedal Williams. „Nechceme, aby rodiny prišli o svojich blízkych.

Šesť zákonodarcov má pozitívny test, keď Kongres zápasí s vírusom

Za menej ako týždeň šesť členov Kongresu oznámilo, že boli pozitívne testovaní na COVID-19. Senátor Chuck Grassley, 87-ročný republikán z Iowy, ktorý je tretím v rade na prezidentský úrad, strávil veľkú časť pondelka odovzdávaním hlasov a účasťou na stretnutí s vedením republikánov v Senáte, ktorého súčasťou bol aj vodca senátnej väčšiny Mitch McConnell. Grassley oznámil svoju diagnózu nasledujúci deň. Reprezentant Don Young, R-Aljaška, 87, ktorý je často videný bez masky, bol hospitalizovaný tri dni.

"Postrelili ma, prevrátili ma, stokrát ma udreli do hlavy, ale nikdy som sa necítil tak zle ako som sa cítil," povedal Young pre The Washington Post. "Toto nie je dobré."

– Christal Hayes

Južná Dakota: Vysoká miera úmrtnosti, vysoká miera odmietnutia

Vysoká miera COVID-19 v Južnej Dakote a nízka regulácia vírusu vyvolali kritiku, aj keď niektorí umierajúci na vírus neveria, že predstavuje skutočnú hrozbu. Tvrdí to Jodi Doering, zdravotná sestra z Južnej Dakoty, ktorá si získala národnú pozornosť vďaka svojej práci v prvých líniách v štáte, kde lídri dlho minimalizovali dopad vírusu a odmietali implementovať pravidlá, ako sú masky. Južná Dakota a susedná Severná Dakota majú najvyššiu mieru infekcie a úmrtí na COVID-19 na obyvateľa v krajine.

"Mám noc voľna z nemocnice. Keď som na gauči so svojím psom, nemôžem si pomôcť, ale myslím na pacientov s Covidom v posledných dňoch," napísal Doering v nedávnom tweete. "Tí, ktorí vyčnievajú, sú tí, ktorí stále neveria, že vírus je skutočný." Prečítajte si viac tu.

– Joel Shannon

Výzvy na očkovaciu látku Pfizer bežia na suchom ľade v lekárskych mrazničkách

Mínus-112 je taký studený, že rozbíja gumu, namáha kovy – a môže chrániť to, čo sa očakáva ako prvá vakcína proti COVID-19. Pfizer a spolupracovník BioNTech majú vakcínu, o ktorej hovoria, že je 95 % účinná a mohla by byť schválená do mesiaca, takže realita premiestňovania a uchovávania života

Pozastavenie testovania v neskoršom štádiu potenciálnej vakcíny proti koronavírusu AstraZeneca zastavilo klinickú skúšku v Nashville len niekoľko dní pred jej začatím, ale niekoľko ďalších testov vakcín pokračuje a stále potrebujú dobrovoľníkov.

Clinical Research Associates, dlhoročná spoločnosť zaoberajúca sa lekárskym výskumom na Church Street, bola pripravená tento týždeň začať s injekciami v teste AstraZeneca, ale v nedeľu popoludní dostala oznámenie, že test bol pozastavený, uviedla generálna riaditeľka Linda Schipani.

Clinical Research Associates pokračuje vo výskume pre druhú skúšku vakcíny Pfizer, ktorá začala s injekciami už v auguste. Vo Vanderbilt University Medical Center prebiehajú samostatné skúšky a začnú budúci mesiac na Meharry Medical College. Všetky tri pokusy stále hľadajú účastníkov.

Doktor Calvin Smith z Meharry povedal, že prerušenie štúdie AstraZeneca ukázalo „hojnosť starostlivosti“ venovanej výskumu vakcín „napriek naliehavosti vytvorenia a efektívnej vakcíny“.

"Všetky tieto skúšky sú konkurenčným zápisom, čo znamená, že mestá v celej krajine hľadajú účastníkov," povedal Smith. „Tie mestá, ktoré prihlásia účastníkov čo najskôr, budú môcť pokračovať vo výskume. Teraz, viac ako kedykoľvek predtým, nastal čas, aby sme sa všetci ako občania spojili, aby nám pomohli zvládnuť tento vírus a kontrolovať ho.“

AstraZeneca, nadnárodný farmaceutický gigant, je jednou z mnohých farmaceutických spoločností v celosvetových pretekoch o vytvorenie vakcíny proti koronavírusu. Jeho perspektívna vakcína prechádzala treťou fázou klinických skúšok – poslednou fázou pred predložením Úradu pre potraviny a liečivá – až do zastavenia skúšania po tom, čo účastník v Spojenom kráľovstve ochorel. Denník New York Times vo štvrtok s odvolaním sa na nemenovaný zdroj uviedol, že účastník mal symptómy zodpovedajúce zápalu miechy . Súdny proces je pozastavený, kým sa choroba vyšetruje, a zostáva neisté, ako dlho bude prerušenie trvať.

Táto pauza prichádza v čase, keď konvergencia koronavírusu a politiky vrhá škodlivý tieň pochybností na vývoj vakcín. Hoci sa mnohí medicínski experti domnievajú, že je nerozumné očakávať bezpečnú a účinnú vakcínu pred budúcim rokom, prezident Donald Trump, ktorému nie sú cudzie nevedecké tvrdenia, opakovane povedal, že vakcína môže byť k dispozícii ešte pred dňom volieb. Federálna vláda nedávno nariadila štátom, aby boli pripravené prijať a distribuovať dávky neidentifikovanej vakcíny do 1. novembra.

Odborníci v Nashville aj mimo neho trvajú na tom, že prerušenie skúšania AstraZeneca by malo vzbudiť dôveru v opatrnosť a dôkladnosť systému klinických skúšaní. Doktor Francis Collins, riaditeľ Národného inštitútu zdravia, v stredu pred výborom Senátu povedal, že zastavenie je jasným znakom toho, že výskum sa nebude ponáhľať.

Vakcína proti koronavírusu: Ako si pomôcť

V Nashville prebieha niekoľko klinických testov vakcíny proti koronavírusu a všetky potrebujú dobrovoľníkov. Ak máte záujem zúčastniť sa, toto je to, čo potrebujete vedieť.

  • Clinical Research Associates na 1500 Church Street organizuje klinické skúšky vakcín vyvinutých spoločnosťami Pfizer a AstraZeneca. Obe vakcíny sú viacdávkové injekcie. Spoločnosť hľadá 4 000 účastníkov, ktorí majú 18 alebo viac rokov a sú vo všeobecnosti zdraví. Hoci je súdny proces spoločnosti AstraZeneca momentálne pozastavený, súdny proces spoločnosti Pfizer pokračuje. Pre viac informácií volajte 615 329 2222 alebo navštívte stránku clinicresearchassociates.com.
  • Vanderbilt University Medical Center vykonáva klinickú skúšku dvojdávkovej vakcíny vyvinutej spoločnosťou Moderna. Vanderbilt hľadá približne 1 000 účastníkov vrátane mladších dospelých so zdravotnými problémami, ktoré ich robia zraniteľnejšími voči koronavírusu, a starších ľudí, ktorí sú pravdepodobne vystavení vírusu. Vanderbilt sa tiež obzvlášť zaujíma o nábor účastníkov, ktorí sú černosi a Latinoameričania. Pre viac informácií kontaktujte covidvaccine@vumc.org alebo vakcínaresearch@vumc.org.
  • Meharry Medical College dúfa, že zaregistruje aspoň 300 účastníkov do októbrového klinického skúšania vakcín proti koronavírusu vyvinutých spoločnosťami Novavax a Sanofi. Ak sa chcete zaregistrovať alebo získať ďalšie informácie o tom, ako sa zúčastniť Meharryho procesu, pošlite e-mail Dr. Rajbirovi Singhovi na adresu rsingh@mmc.edu.

Ambiciózna komunitná očkovacia akcia proti COVID-19 v sobotu v juhovýchodnom Nashville pritiahla stovky ľudí z nedostatočne obsluhovaných populácií.

Do 14:00 bolo pacientom podaných najmenej 300 dávok, pričom boli naplánované stovky ďalších stretnutí a na Valor Collegiate Academy na Nolensville Pike sa vytvoril poradovník.

Rodina a priatelia sa smiali a rozprávali, deti si brali občerstvenie a robili si selfie a konverzácie v niekoľkých jazykoch prebiehali súčasne, keď dobrovoľníci z koalície organizácií z Nashvillu prekonali zdravotné bariéry, aby vakcínu priniesli často nedostatočnej populácii.

Sobota bola treťou zo štyroch plánovaných mobilných očkovacích kliník organizovaných s vakcínami odklonenými od zásob lekárskeho centra univerzity Vanderbilt, aby sa stretli s ľuďmi vo vlastnej komunite.

"Tu prichádza sila komunity, zámerné plánovanie, ktoré viedlo k vytvoreniu inkluzívneho priestoru," povedal Kasar Abdulla. "Je tu ten malý kúsok ľudského spojenia, ktorý sa deje. Ľudia odchádzajú s úsmevom na konci."

VIAC:Nashville do 5. apríla ponúkne vakcínu proti COVID-19 všetkým starším ako 16 rokov

ČÍSLA VAKCÍN: Sledovanie počtu očkovaní proti COVID-19 v Nashville a v celom Tennessee

CHUNKERS: Vedľajší účinok pandémie: Robustné domáce zvieratá

Abdulla, hlavný riaditeľ pre diverzitu, rovnosť a inklúziu na Valor Collegiate Academy, spolupracoval s Vanderbilt University Medical Center a School of Nursing, ako aj s miestnou, komunitnou Ahmad Clinic, aby zorganizoval podujatie.

Väčšina stretnutí bola dohodnutá prostredníctvom týchto komunitných väzieb – e-maily zo školy alebo kliniky, podomové návštevy študentov ošetrovateľstva, dokonca aj textové správy od pacientov v sobotu, ktoré povzbudzovali rodinu a priateľov, aby sa dostali na čakaciu listinu.

Contents